Logowanie dla agentów

Login:
Hasło:
Nie masz konta? Kliknij tutaj
 
Pogoda
Polska
(Warszawa)
3°C
Polska
(Zamość)
4°C
Ukraina
(Lwów)
4°C
Ukraina
(Kijów)
0°C
Litwa
(Wilno)
0°C
Czechy
(Praga)
6°C
Austria
(Wiedeń)
10°C
Węgry
(Budapeszt)
8°C
Estonia
(Tallin)
-1°C
Łotwa
(Ryga)
0°C
 
Katalog QUAND 2014
 

Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska

Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska Bieszczady - Droga krzyżowa na Tarnicę - 1 dzień - wycieczka górska
Symbol oferty: 37/5727

Wycieczka objazdowa Miasta przejazdowe: Wołosate (Polska), Ustrzyki Górne (Polska),
Transport: Autokar  
Profil wyjazdu: Wyjazd dla dzieci i młodzieży, Pielgrzymka, Wyjazd rodzinny, Treking / wspinaczka, Inny, Weekend, w górach
Rodzaj oferty: wycieczka jednodniowa,
Wyżywienie: We własnym zakresie
Zakwaterowanie: Brak informacji
Wyposażenie: Brak informacji
świadczenia: PAKIET ŚWIADCZEŃ: transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem; opieka przewodnika; ubezpieczenie NNW; pamiątkowy znaczek;
Cena podstawowa Pakiet świadczeń (wg opisu), osoba dorosła, bez ubezpieczenia kosztów rezygnacji
OPIS: Co roku pielgrzymi spotykają się w Bieszczadach, aby wspólnie uczestniczyć w Drodze Krzyżowej na Tarnicę, gdzie znajduje się krzyż upamiętniający wędrówki Ojca Świętego po Bieszczadach.

2.45 Zamość - parking Planty (między UG, a os. Planty) - ul. Peowiaków 92
3.20 Tomaszów Lub. - parking Biblioteka - ul. Zamojska 2

Przejazd autokarem do Wołosatego.
Piesza wycieczka górska na trasie: Wołosate - Przełęcz Bukowska - Rozsypaniec 1280 m - Halicz 1333 m - Przełęcz Goprowców 1160m - Przełęcz W. Krygowskiego 1275m - Tarnica 1346m - Wołosate.

Wołosate do końca II wojny światowej było dużą wsią bojkowską, liczącą ok. 800 mieszkańców, sięgającą udokumentowaną historią połowy XVI w. Wieś została całkowicie zniszczona i wysiedlona w 1946 r. do ZSRR, by powrócić do życia dopiero w latach 80. XX w. Powstało tu wtedy duże gospodarstwo hodowlane, dziś podległa dyrekcji BdPN Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego. W Wołosatem znajduje się stanica harcerska z amfiteatrem, w którym latem odbywa się Przegląd Piosenki Turystycznej i Harcerskiej. Jest tu także pole biwakowe, restauracja oraz punkt informacyjno-kasowy BdPN. Po Bojkach pozostał jedynie stary cmentarz i słabo już widoczne ślady dawnej zabudowy.
Przełęcz Bukowska jest położona w głównym grzbiecie Karpat, na granicy polsko-ukraińskiej. Można tu odpocząć w wiacie. Szczególnie piękny widok mamy w kierunku południowo-wschodnim. Na pierwszym planie grzbiet Połoniny Bukowskiej, za nim wierzchołek Kińczyka Bukowskiego (1250 m), dalej Przełęcz Użocka ze źródłami Sanu na północnych stokach i ukraińskiej rzeki Uż na południowych.
Halicz jest jednym z najwyższych bieszczadzkich szczytów ze wspaniałą panoramą, słupem triangulacyjnym i krzyżem. W średniowieczu zbiegały się tu podobno granice Polski, Rusi i Węgier. Można tu znaleźć pozostałości okopów z I wojny światowej. Patrząc na wschód widzimy doskonale źródłową część doliny Sanu, sięgającej Przełęczy Użockiej (853 m) i południowo-wschodnich krańców naszego kraju. Na południowym-wschodzie widać Rozsypaniec, Połoninę Bukowską i Kińczyk Bukowski.
Przełęcz Władysława Krygowskiego jest węzłem szlaków turystycznych pod Tarnicą i znakomitym punktem widokowym z ławeczkami. Władysław Krygowski (1906-1998) był jednym z najwybitniejszych postaci polskiej powojennej turystyki górskiej i wieloletnim redaktorem pisma Wierchy.
Tarnica to najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad, wyraźnie oddzielony od sąsiednich grzbietów głębokimi przełęczami. Góra jest zwieńczona dwoma wierzchołkami, z których niższy ma wysokość 1339 m. Żółty szlak prowadzi na wyższy, gdzie znajdziemy krzyż upamiętniający wyprawę na Tarnicę Karola Wojtyły 05.VIII.1955 r. Trud wspinaczki wynagrodzi wspaniała dookólna panorama, jedna z najwspanialszych w Bieszczadach. W pogodny dzień doskonale widać Szeroki Wierch, Krzemień, Kopę Bukowską, Halicz i Połoninę Caryńską. Po ukraińskiej stronie można zobaczyć najwyższą bieszczadzką kulminację Pikuj (1405 m). Zbocza Tarnicy usiane są nagimi skałkami i rumowiskami, można też dostrzec ślady okopów z okresu I wojny światowej. Okolica była wtedy terenem zaciętych walk wojsk rosyjskich i austrowęgierskich.

Czas przejścia ok. 7-8 godz. (ok. 18 km).
Wyjazd w drogę powrotną, powrót do miejsca wsiadania ok. godz. 22-23.

CENA: 85 zł
zniżki: dla dzieci poniżej 15 lat - 20%

terminy
18.04.2014

W RAMACH CENY GWARANTUJEMY:
• transport autokarem klasy turystycznej lub mikrobusem;
• opieka przewodnika;
• ubezpieczenie NNW;
• pamiątkowy znaczek.

UWAGA!
• Ze względu na zimę w górach (śnieg, błoto) wskazane jest posiadanie odpowiedniego obuwia i ubioru, w tym przeciwdeszczowego, skarpet i obuwia na zmianę (w autokarze) oraz dobrej kondycji marszowej.
• Wyżywienie we własnym zakresie.
• Koniecznie należy zabrać coś do picia, najlepiej termos z ciepłym napojem!
• W przypadku trudnych warunków pogodowych organizatorzy zastrzegają sobie prawo nie zabrania na trasę źle przygotowanych i zmiany trasy na krótszą.

Godziny wyjazdów
Miasto ZbiórkaWyjazd na imprezęDopłata
Tomaszów Lub.- parking Biblioteka - ul. Zamojska 23.200 PLN 
Zamość- parking Planty (między UG, a os. Planty) - ul. Peowiaków 922.450 PLN 
Atrakcje:
Mapa:
termin dni typ oferty grupa cenowa cena od osoby    
2015-04-03 - 2015-04-03 1 katalogowa A 85 PLN
zarezerwuj

Biuro Turystyczne QUAND
ul. Zamojska 2
22-600 Tomaszów Lubelski
tel./fax 84 665 89 90, 84 664 21 37, 782 300 400
tomaszow@quand.com.pl
poniedziałek - piątek 9-17, sobota 8-14

Biuro Turystyczne QUAND
ul. Graniczna 4/1
20-010 Lublin
tel./fax 81 44 80 678, 781 400 800
lublin@quand.com.pl
poniedziałek - piątek 9-17

Biuro tymczasowo nieczynne

Biuro Turystyczne QUAND
ul. Ormiańska 30
22-400 Zamość
tel./fax 84 639 06 72, 84 542 19 93, 697 400 888
zamosc@quand.com.pl
poniedziałek - piątek 9-17

Portal Turystyczny - Roztocze od Kraśnika do Lwowa Mapy, przewodniki i inne wydawnictwa o Roztoczu biuro podróży
Ta strona wykorzystuje pliki cookies - korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.
Możesz zarządzać plikami cookies, zmieniając ustawienia w swojej przeglądarce internetowej.